Αρχική Σελίδα / Για τον Άνδρα / ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Όλα τα τελευταια νέα! (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Όλα τα τελευταια νέα! (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ)

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Όλα τα τελευταια νέα! (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ)

1 Αστέρι2 Αστέρια3 Αστέρια4 Αστέρια5 Αστέρια (Χωρίς αξιολογήσεις)
Παρακαλώ περιμένετε ...

ΤΡΕΝΟ Ο ΝΕΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ

Αρης Αβάτου- Νέστος 0-2: Ιδανικό ξεκίνημα

Η ανωτερότητα του Νέστου, φάνηκε από το πρώτη στιγμή.

Το συγκρότημα του Νίκου Καραμπετάκη, έπαιξε στο μισό γήπεδο τον Αρη και δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση η εστία του Καραβελίδη. Το γκολ του Μαχαιρούδη στο 37` έδιωξε το άγχος και στη συνέχεια ο Νέστος έφερε το ματς στα μέτρα του.

Στο β` μέρος πέτυχε και ένα ακόμη γκολ. Απλά ήταν καλύτερος.

 

Το φιλμ του αγώνα

2 `Πρώτη καλή στιγμή στην Φελώνη για τον Νέστο, με τον Μπουλγούρα να κάνει την σέντρα ο Μαχαιρούδης να πιάνει την κεφαλιά η μπάλα μόλις άουτ.

30` σέντρα απο τα δεξιά απο τον Στέρεφ ο Μαχαιρούδης προσπάθησε με κεφαλιά ψαράκι να ανοίξει το σκορ όμως ο Χατζηγεωργίου κρατά ανέπαφη την εστία του,

37`  σέντρα του Στέρεφ απο τα δεξιά ο Μαχαιρούδης πιάνει την κεφαλιά στέλνοντάς την στην δεξιά γωνία του Χατζηγεωργίου ανοίγοντας το σκορ. Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης  0-1.

87` Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Τάσο Δεσύλλα που είδε το χτύπημα του να βρίσκει αρχικά στο δεξί δοκάρι του Αβάτου και εν συνεχεία να καταλήγει στα δίχτυα της Ξανθιώτικης ομάδας. Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης 0-2

Για τον Άρη Αβάτου ο Χρήστος Σαμαράς επέλεξε τους: Χατζηγεωργίου, Βασιλειάδης Γ., Καρασερίδη, Κοντομιχάλη,  Μπαϊρακταρίδη, Σουκρήογλου Σουκρή, Σαρηγιαννίδη, Παρσαντανιάν, Κυριαζίδης, Λαζαρίδη και Χριστοφορίδη.

Αλλαγές

43` Γιαννακούδης στη θέση του Κυριαζίδη

58` Γ (Τζότζος) . Βασιλειάδης στη θέση του Κοντομιχάλη

71` Χ. Βασιλειάδης στη θέση του Καρασερίδη.

Ο Νίκος Καραμπετάκης για τον Νέστο επέλεξε τους: Καραβελίδης, Στέρεφ, Μπουλγούρα, Σιαματά, Παυλακάκη, Παπαδάτο, Χασάνογλου, Γκατσολάρι, Μαχαιρούδη, Κούτεφ, Τσέκος.

Αλλαγές

61` Δεσύλλας στη θέση του Τσέκου

69` Σγκούρι στη θέση του Μαχαιρούδη

81` Γαμβρέλης στη θέση του Μπουλγούρα

 

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου: Δόξα Προσκυνητών- ΑΕ Διδυμοτείχου 1-1.

 

Το πάλεψε αλλά επιστρέφει στα τοπικά!

Αρης Ακροποτάμου- Γιαννιτσά 3-0: Νίκη χωρίς αντίκρισμα

 

Ο Αρης κέρδισε εύκολα στο β` μέρος την Αναγέννηση αλλά υποβιβάστηκε στο τοπικό, αφού η Αλεξανδρούπολη, κέρδισε μέσα στον Ορφέα.

Το φιλμ του αγώνα

47’ Φάουλ του Αποστολίδη, ο Σολακίδης ψηλότερα απ’ όλους και με κεφαλιά το 1-0. 59’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Αποστολίδη από τη μεγάλη περιοχή για το 2-0. 68’ Πάσα του Σολακίδη, ο Γιαλαμής θα πλασάρει πάνω στον Σιμψέρη. 70’ Όμορφο σουτ του Καραγιαννίδη, κρεμάει τον Σιμψέρη για το 3-0. 73’ Μετά από φάση διαρκείας, ο Σεφερίδης το σουτ, για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Σιμψέρης.

Συνθέσεις: Άρης Ακροποτάμου: Κωνσταντάκος, Ρετσινάς, Νέδος, Μαυροκεφαλίδης, Σεφερίδης, Σολακίδης (88’ Μπαντής), Χιζανισβίλι, Ζωγραφάκης (58’ λ.τρ. Καραγιαννίδης), Γιαλαμής (72’ Ούτσι),

Παπαδόπουλος, Αποστολίδης. Αναγέννηση Γιαννιτσών: Σιμψέρης, Μπίνας, Τζούρτζος (46’ Λαζαρίδης), Σιδηρόπουλος, Βερβελής, Βασιλειάδης, Καρασαββίδης (76’ Κυζιρίδης), Ξανθόπουλος, Καπουσούζης, Μπάρμπας, Κοκκινίδης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

1ος όμιλος

Άρης-Καβάλα  1-0

Ορφέας Ελευθερούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1

Καστοριά-Έβρος Σουφλίου                             0-3 α.α

Καμπανιακός-Θύελλα Φιλώτα                          3-0

Εθνικός Αγιονερίου-Πανσερραϊκός                    0-1

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Απόλλων Αρναίας       4-1

Δόξα Δράμας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος            1-2

Άρης Ακροποτάμου-Αναγέννηση Γιαννιτσών  3-0

Βαθμολογία

Πανσερραϊκός 51-16 71

Αρης Θεσσαλονίκης 51-12 70

ΑΟΚ 51-16 64

Δόξα Δράμας 43-25 52

Καμπανιακός 48-30 46

Ηρακλής Αμπελοκήπων 32-28 41

Εθνικός Αγιονερίου 38-34 39

Βυζάντιο 40-48 37

Σουφλί  32-32 37

Θύελλα Φιλώτα 30-31 37

Εθνικός Αλεξανδρούπολης 26-26 37

Αρης Ακροποτάμου 29-42 33

Απόλλων Αρναίας 23-42 26

Ορφέας Ελ 26-43 21

Γιαννιτσά 18-58 20

Καστοριά 15-72 8.

 

 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

 

Μυρτόφυτο: Ηρακλής Μυρτοφύτου- Παγγαίο 6-1

Αμισιανά: Μακεδονικός Αμισιανών- Βρασίδας Νέας Περάμου 1-1

Άγιος Ανδρέας: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Βύρων Καβάλας 3-6

Λυδία: Δόξα Λυδίας- Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-0 χωρίς αγώνα

Παλαιοχώρι: Παγγαιϊκός- Αρης Ζυγού 1-2

Ξεριά: Πανιώνιος Ξεριά- Κεραυνός Καλλιράχης 6-0

 

Πηγές: Αρης Πηγών- Αετός Ερατεινού 2-2

Ποταμιά: ΑΟ Ποταμιάς- Εθνικός Νέας Καρυάς 2-0

Γραβούνα: Θράκη Γραβούνας- Ατρόμητος Χαλκερού 2-2

Γέροντας: Μαίανδρος Γέροντας- Μυρμιδόνες Καβάλας 1-4

Χρυσόκαστρο: Φίλλιπος Χρυσοκάστρου- Φρίξος Ελευθερούπολης  0-0

 

Βερούλειο: ΑΕ Καβάλας- ΠΑΟΚ Καβάλας 3-0

Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Απόλλων Χρυσοχωρίου 0-1

Ορφάνι: Μ. Α Ορφανίου- Ασπίδα Πολυστύλου 2-1

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων- Φρίξος Πλατανοτόπου 1-3

Κωτσάλου: Καβάλα 2004- Ατρόμητος Λεκάνης 0-1

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ – ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ

 

Γκρουπ ανόδου

Νέστος Χρυσούπολης 45 21-2(πρωταθλητής)

Κεραυνός Πέρνης 26 9-8

Δόξα Θεολόγου 22 6-9

Αναγέννηση Λιμεναρίων 15 4-21

 

Γκρουπ υποβιβασμού

ΑΕΚ 26 12-4

Απόλλων Χρυσοχωρίου 26 12-10

Καρβάλη 20 8-9

Θεαγένης 17 11-12

ΠΑΟΚ 16 7-13

 

2ος όμιλος Σουπερ Λιγκ

Γκρουπ ανόδου

Μ. Α Αντιφιλίππων 32 7-3

Αετός Ορφανού 32 12-3

Ηρακλής Καβάλας 27 12-10

Ολυμπιακός Καβάλας 17 3-18

 

Γκρουπ υποβιβασμού

Βρασίδας Νέας Περάμου 30 15-6

Κεραυνός Κρηνίδων 26 16-3

Μακεδονικός Αμισιανών 26 18-8

Ηρακλής Μυρτοφύτου 14 14-19

Παγγαίο 9 8-35

 

 

*Α` κατηγορία- 1ος όμιλος

Γκρουπ ανόδου

Αετός Ερατεινού 32 13-9

Εθνικός Νέας Καρυάς 29 13-7

Αρης Πηγών 29 14-9

Αίας Παναγίας 21 7-13

ΑΟ  Ποταμιάς 21 7-16

 

Γκρουπ υποβιβασμού

Θράκη Γραβούνας 24 20-13

Μυρμιδόνες Καβάλας 23 14-15

Αρης Πρίνου 21 21-8

Ατρόμητος Χαλκερού  19 14-10

Μαίανδρος Γέροντας 8 8-31

 

 

*Α` κατηγορία- 2ος όμιλος

Βύρων Καβάλας  39 13-9

Μ. Α Ορφανίου 32 9-4

Δόξα Αμυγδαλεώνα 27 12-7

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 18  8-13

Ασπίδα Πολυστύλου 14 1-10

 

Γκρουπ υποβιβασμού

Αρης Ζυγού 27 16-5

Παγγαιϊκός 25 16-8

Δόξα Λυδίας 17 10-10

Κεραυνός Ελευθερών 16 8-12

Ατρόμητος Ακροβουνίου αποσύρθηκε

 

*Β` κατηγορία ΕΠΣΚ

Γκρουπ ανόδου

1ος όμιλος

Πανιώνιος Ξεριάς  31 17-5

Κεραυνός Καλλιράχης 20 8-8

Ατρόμητος Λεκάνης 23 18-7

Καβάλα 2004 12 5-11

Ποσειδώνας Καβάλας 8 4-19

 

2ος όμιλος

Μ. Α Φιλίππων 29 12-13

Φρίξος Πλατανοτόπου 27 13-5

ΑΟ Ελαιοχωρίου 23 8-5

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 16 8-6

Φρίξος Ελευθερούπολης 8  3-12.