Αρχική Σελίδα / Για τον Άνδρα / Αθλητικά / Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής, Βαθμολογία & Πρόγραμμα!
Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής, Βαθμολογία & Πρόγραμμα!

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής, Βαθμολογία & Πρόγραμμα!

1 Αστέρι2 Αστέρια3 Αστέρια4 Αστέρια5 Αστέρια (Χωρίς αξιολογήσεις)
Παρακαλώ περιμένετε ...

ΛΑΓΚΑΔΑΣ-ΚΑΒΑΛΑ 0-0     

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, πολύ ενδιαφέρον ωστόσο με φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες ο Α.Ο.Κ. μέσα στον Λαγκαδά δεν είχε τον ρυθμό που έπρεπε και τελικά παραχώρησε την λευκή ισοπαλία με (0-0), αφήνοντας πίσω του δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς.aok-lagadas-1

Η πρώτη αξιόλογη στιγμή του αγώνα σημειώθηκε μόλις στο 2′ όταν το δυνατό σουτ του Γιαλούση εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας. Ταταρίδης.

Στο 16′ ο Α.Ο.Κ. να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ όταν από την σέντρα που έβγαλε ο Μπλιός ο Παβίσεβιτς έπιασε καρφωτή κεφαλιά για να στείλει την μπάλα λίγο άουτ.

Στο 19′ είχαμε την φοβερή επέμβαση του τερματοφύλακα της Καβάλας Αθανασίου στο σουτ του Καραμανλή από πολύ κοντά, στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα μέχρι εκείνο το σημείο.

Μάλιστα στο 30′ είχαμε μία ακόμη καλή στiγμή για τους γηπεδούχους όταν ο Καρακατσάνης έπιασε δυνατό σουτ αλλά σε ετοιμότητα και πάλι ο Αθανασίου εξουδετέρωσε τον κίνδυνο για την εστία της Καβάλας.

Στο 69′ ο Α.Ο.Κ. ζήτησε δικαιολογημένα πέναλτι στην ανατροπή που έγινε στον Μπλιό μέσα στην μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Σ

το 87′ ο Α.Ο.Κ. έχασε διπλή και τεράστια ευκαιρία να πάρει το σπουδαίο λεπτό όταν τα σουτ των Παβίσεβιτς και Πτηνόπουλου δεν βρήκαν τον στόχο τους.

aok-lagadas-3

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σέζος (Κιλκίς), Χριστακόγλου, Γούτας (Χαλκιδικής).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Θ. Γιαμουρίδης): Ταταρίδης, Καραμπάς, Ντόσης, Μπάρμπας,Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Αχαλλινόπουλος, Καρασίμος (46’ Σαμουηλίδης), Στεφανίδης, Καρακατσάνης, (70’ Πολίτης), Ξανθόπουλος (75’ Καρασταύρου).

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Γ. Ταουσιάνης): : Αθανασίου, Σταματόπουλος, Κυριακίδης, Γιαλούσης, Δέντσας, Λαδάκης, Παππάς (58’ Κασαπάκης, 77’ λ.τ. Μπαντάνης), Ζλατκόφσκι (46’ Πτηνόπουλος), Τουμανίδης, Μπλιός, Παβίσεβιτς.

aok-lagadas-5

aok-lagadas-4

aok-lagadas-7

aok-lagadas-6

ΕΟΡΔΑΙΚΟΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  1 – 2
Καλύτερος ο Νέστος, πήρε δίκαια το διπλό

Πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση ο Εορδαϊκός γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον καλύτερο του Νέστο με 1-2.

Η ομάδα της Χρυσούπολης εκμεταλλεύτηκε την πολύ κακή μέρα που βρέθηκαν όλοι οι παίκτες του Εορδαϊκού και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να πανηγυρίσει την 2η συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη του.

Από την άλλη ο Εορδαϊκός προηγήθηκε 1-0 αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη αν και το πέναλτι με το οποίο έγινε το 1-2 μάλλον δεν υπάρχει.

Μόνο για τη φάση του πέναλτι ελέγχεται ο διαιτητής της συνάντησης κ. Τζήλος

Φάσεις και γκολ

Μόλις στο 10ο ο Μαξίμ Ταμπά με φάουλ έκανε το 1-0 στη μοναδική αξιόλογη φάση σε όλο το πρώτο μέρος.

Με το ξεκίνημα του β΄ μέρους δυνατό σουτ του Μαζιώτη η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά ξεγελάει τον Περπερίδη και 1-1.

Στο 67ο το σουτ του Ίβιτς από πλάγια θέση άουτ και στο 74ο κόρνερ Μαζιώτη η μπάλα βρήκε το στήθος του Κανταρτζή ο διαιτητής είδε χέρι και το πέναλτι που δόθηκε εκτέλεσε εύστοχα ο Αποστόλου για το 1-2.

Στο 77ο φάουλ Ιωαννίδη κεφαλιά Ίβιτς, νέα κεφαλιά Νσό από κοντά άουτ.

Στο 80ο και στο 86ο τέλος τα σουτ από Μαυροματίδη και Ιωαννίδη δεν βρήκαν στόχο.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τζήλος, Παπαδημητρίου, Αναστασίου (Λάρισας).

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ (Α. Αλεξίου): Περπερίδης, Δινοβίτσης, Σαββίδης, Κανταρτζής, Μπίκος, Νσο (77ο Καλογιαννίδης), Χαραλαμπίδης (68ο Ιωαννίδης), Ταμπά (62ο Μπαλίτσας), Μαυροματίδης, Ίβιτς, Θεοδουλίδης.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Σουμουλίδης, Παυλακάκης (82ο Λαζαρίδης), Μπουλγκουράς, Παυλίδης, Κωνσταντινίδης, Ντερτιλής, Λασπατζής, Μαζιώτης, Βαλαβανόπουλος, Αποστολίδης (80ο Τσάκωνας), Καζαντζίδης (70ο Μαρκάκης).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αγωνιστική ημέρα: 2
18.09. 16:30Α.Π.Ε. ΛαγκαδάΚαβάλα0 : 0
18.09. 16:30Αλμωπός ΑριδαίαςΑΟ Καρδίας2 : 2
18.09. 16:30Απόλλων Καλαμαριάς 1926Νάουσα4 : 0
18.09. 16:30Δόξα ΠροσκυνητώνΔόξα Δράμας0 : 0
18.09. 16:30ΕορδαϊκόςΝέστος Χρυσούπολης1 : 2
18.09. 16:30ΚαμπανιακόςΑπόλλων Παραλιμνίου1 : 0
18.09. 16:30Ορφέας ΞάνθηςΜακεδονικός Φούφας3 : 2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Απόλλων Καλαμαριάς 192622008:26
2.Νέστος Χρυσούπολης22003:16
3.Καβάλα21105:24
4.Α.Π.Ε. Λαγκαδά21102:14
5.Δόξα Δράμας21103:14
6.Ορφέας Ξάνθης21103:24
7.Καμπανιακός21012:33
8.ΑΟ Καρδίας20202:22
9.Αλμωπός Αριδαίας10102:21
10.Εορδαϊκός20113:41
11.Δόξα Προσκυνητών20112:51
12.Νάουσα20112:61
13.ΑΕ Ποντίων10012:40
14.Απόλλων Παραλιμνίου20020:20
15.Μακεδονικός Φούφας20023:50

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αγωνιστική ημέρα: 3
25.09. 16:30ΑΕ ΠοντίωνΑλμωπός Αριδαίας
25.09. 16:30ΑΟ ΚαρδίαςΜακεδονικός Φούφας
25.09. 16:30Απόλλων ΠαραλιμνίουΔόξα Προσκυνητών
25.09. 16:30Δόξα ΔράμαςΑ.Π.Ε. Λαγκαδά
25.09. 16:30ΕορδαϊκόςΚαμπανιακός
25.09. 16:30ΚαβάλαΟρφέας Ξάνθης
25.09. 16:30Νέστος ΧρυσούποληςΑπόλλων Καλαμαριάς 1926