Αρχική Σελίδα / Επικαιρότητα / Ελλάδα / ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΡΑΜΑ: Ταινίες μικρού μήκους! (ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)
ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΡΑΜΑ: Ταινίες μικρού μήκους! (ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΡΑΜΑ: Ταινίες μικρού μήκους! (ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

1 Αστέρι2 Αστέρια3 Αστέρια4 Αστέρια5 Αστέρια (Χωρίς αξιολογήσεις)
Παρακαλώ περιμένετε ...

Πρόσκληση Φεστιβάλ 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Κινηματογράφος «Ολύμπια» 

Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου

22:00 – 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
18:30 – 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
ΣεμέληΜυρσίνη Αριστείδου13′
“Θεατής ”Θοδωρής Βουρνάς18′
“Ummi”Νίκος Αυγουστίδης15′
“Μάγδα”Δημήτρης Ζούρας20′
“2 1/2”Χρήστος Νταμπακάκης10′
“The refugees”Άννη Καλτσίδου3′
“Vitatio”Νίκος Ραδαίος7′
“Ο αγρότης”Στάθης Αποστόλου16′
“Colette and the room B-12”Αλεξάνδρα Καραμιζάρη10′
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 – 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 – 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“Blue sky from pain”Στέφανος Μαγκριώτης15′
“Φιλοκτήτης – Ο μύθος ενός ξένου”Κατερίνα Καλκετενίδη16′
“Ο φίλος μου και γω”
Αλέξανδρος Λουϊζίδης
15′
“Ευριπίδου 14”Μιχάλης Δημητρίου16′
“Εγώ, ο Χλεμπόνιας κι ο Σκούληκας”Νίκος Θεοδοσίου20′
“Μόνικα”Δημήτρης Αργυρίου5′
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 – 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 – 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“The fly I swatted”Εσμεράλδα Μομφερράτου20′
“Το μάτι και το φρύδι”Κωστής Χαραμουντάνης17′
“Veritas”Γεώργιος Ζιώγας12′
“Η γάτα”Αναστασία Αναγνωστοπούλου29′
“Κορίτσια της θάλασσας”Σήφης Μάινας13′
“Ταξί”Συνοδινός Μοσχίδης

12′
“Pet”Χρήστος Μωραΐτης11′
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 – 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 – 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“Όπου γης και πατρίς”Αλέξανδρος Θεμιστοκλής Κοσμάκης30′
“Στα σκοτεινά στην Κρήτη”Βίκη Αρβελάκη26′
“Diversity”Δημήτριος Μανιώρος3′
“Dove”Κωνσταντίνος Χαλιάσας18′
“Η άλλη”Αναστασία Ρίζου

7′
“Γενέθλια”Δημήτρης Κατσιμίρης13′
“A job interview”Αντώνης Γλαρός7′
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 – 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 – 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“3000”Αντώνης Τσώνης20′
“ΚιναισθησίαAlfredo Pechuan10′
“Phantom limb”Μιχάλης Φελάνης12′
“Odette”Ευθύμης Kosemund Σανίδης16′
“Felicita”Γιάννης Ζαφείρης10′
“Λούση”Σταμάτης Γιαννούλης17′
“Lily”Πάρης Γρηγοράκης12′
“Aurora”Δέσποινα Οικονομοπούλου6′
“The story of Edward Healing”Μάνος Γερογιάννης14′
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 – 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 – 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“Sternenkind”Δανιήλ Μίχαλος22′
“Αόρατος”Κώστας Γεραμπίνης29′
“Unattended item”Φίλιππος Βοκοτόπουλος13′
“Smoke in the water”Σπυρίδων Παπασπύρου24′
“Ρήξη τυμπάνου”Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης19′
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 – 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 – 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“Αίνιγμα”Αντώνης Ντούσιας
Άρης Φατούρος
9′
“Το νανούρισμα της ΜαρίαςΝτίνος Παναγόκος19′
“Κύβος”Αλέξανδρος Σκούρας24′
“Διάρρηξη”Βασίλης Γουδέλης9′
“Waterproof”Ελένη Λαζαρίδη7′
“Χρήστος και Δήμητρα”Αμέρισσα Μπάστα13′
“XENOS”Βούλα Γερμανάκου Κοψίνη11′
“Whale 52”Θανάσης Τρουμπούκης22′
“Τοίχος”Μάγια Τσαμπρού
Μαρκ Σάρτζεντ

Χάρης Τσαμπάς
13′
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 – 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 – 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“Αλεπού”Ζακλίν Λέντζου28′
“Marly”Ελένη Χρυσομάλλη25′
“Νηπενθές”Γιάννης Συμβώνης17′
“Αντίδοτον”Μιχάλης Χαπέσιης12′
“Μινώταυρος”Παναγιώτης Σκορδίλης16′
“Βύθισμα”Πολύμνια Παπαδοπούλου-Σαρδέλη13′
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 – 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 – 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“H Αλίκη στο καφέ”Δημήτρης Νάκος18′
“Ι.Χ.Θ.Υ.Σ.Χρύσανθος Μαργώνης19′
“Νεμέρτσικα”Αυρήλιος Καρακώστας13′
“Butterfly Co.”Ιφιγένεια Δημητρίου11′
“Twist”Μιχάλης Παπαντωνόπουλος15′
“Helga är i Lund ”Θέλγια Πετράκη20′