Αρχική Σελίδα / Για τον Άνδρα / Αθλητικά / ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: Νίκη με ανατροπή! (ΦΩΤΟ)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: Νίκη με ανατροπή! (ΦΩΤΟ)

1 Αστέρι2 Αστέρια3 Αστέρια4 Αστέρια5 Αστέρια (Χωρίς αξιολογήσεις)
Παρακαλώ περιμένετε ...

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: 2-1

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε ο αγώνας του Ηρακλή απέναντι στον Κεραυνό Πέρνης. Δυσκολεύτηκε ο Ηρακλής στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με ανατροπή στο δεύτερο μέρος, έφτασε στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.iraklis-keraunos-pernis-5 Ο Κεραυνός προηγήθηκε με 1-0 πολύ γρήγορα και αυτό άγχωσε τους παίκτες του ΗΡΑΚΛΗ.

Ο Ηρακλής πίεσε σε μεγάλο βαθμό, ο Τσιρονίδης πέρασε στα πλάγια τον πολύ καλό Αλέξη Βλάχο ενώ ανέβασε σε ρόλο επιθετικό τον Ρουμελιώτη πλάγια στα αριστερά, παίζοντας παράλληλα με δυο φορ, τον Κ. Άγγο που σκόραρε από συνήθεια και τον Δούμπλατζη.

iraklis-keraunos-pernis-1

Ο Ηρακλής με Βλάχο και Άγγο πέτυχε δυο γκολ, θα μπορούσε να είχε σημειώσει και ένα τρίτο, όμως στο τέλος κινδύνεψε με ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους που στάθηκαν πολύ καλά στο παιχνίδι, έστω και αμυντικά σε μεγάλο μέρος του αγώνα.

Πριν από το παιχνίδι κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για το θάνατο του ποδοσφαιριστή Κώστα Μαριάδη.