Αρχική Σελίδα / Για τον Άνδρα / Αθλητικά / ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Προκρίθηκε στα πέναλτι! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Προκρίθηκε στα πέναλτι! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

1 Αστέρι2 Αστέρια3 Αστέρια4 Αστέρια5 Αστέρια (Χωρίς αξιολογήσεις)
Παρακαλώ περιμένετε ...

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 3 – 3 κ.α.+ παρ. 4-5 πεν.

Γκραν γκινιόλ στην Χαλάστρα

Παιχνίδι για γερά νεύρα διεξήχθηκε στο γήπεδο της Χαλάστρας όπου για το κύπελλο τέθηκαν αντίπαλοι ο Καμπανιακός και ο Νέστος Χρυσούπολης, με τους δεύτερους να παίρνουν την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι με σκορ 4-5, με τον κανονικό αγώνα και την παράταση να λήγει με σκορ 3-3.

Οι Καβαλιώτες αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-1, αντέδρασαν στο 2ο ημίχρονο, ισοφάρισαν και έχοντας στα δοκάρια τον αναπληρωματικό τερματοφύλακα Κυφωνίδη που απόκρουσε δύο πέναλτι πήρε την πρόκριση και θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Καλαμαριάς σε μια ρεβάνς για την ήττα στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι

7’’ Με ατομική προσπάθεια και σουτ ο Υψηλός κάνει το 1-0.

39’ Εκτέλεση φάουλ από τον Στεφανίδη, ο Υψηλός στην μικρή περιοχή με κεφαλιά κάνει το 2-0.

43’ Σουτ μέσα από την περιοχή του Παναγιωτόπουλου, διώχνει σωτήρια ο Κηπουρός.

46΄Ο Λάσπατζης με σουτ μειώνει σε 2-1.

51’ Από πάσα ασίστ του Στεφανίδη ο Χατζόπουλος με σουτ κάνει το 3-1.

55’ Μπάσιμο του Μιχαλάκη, σέντρα στο χέρι του Σαραγιώτη, πέναλτι, το εκτελεί ο Παναγιωτόπουλος για να μπλοκάρει ο Κηπουρός.

76’ Πάσα του Βαλαβανόπουλου στον Καστανίδη, σέντρα και ο Παναγιωτόπουλος με πλασέ κάνει το 3-2.

86’ Μαρκάρσμα του Χατζόπουλου εντός της περιοχής στον Αποστολίδη, πέναλτι, το εκτελεί ο Βαλαβανόπουλος και κάνει το 3-3.

Τα πέναλτι

Ρακαβίνας 1-0, Βαλαβανόπουλος 1-1, Προβατίδης 2-1, Παναγιωτόπουλος 2-2, Στεφανίδης 3-2, Λάσπατζης 3-3, Υψηλός 4-3, Κωνσταντινίδης άουτ, Κηπουρός απόκρουση ο Κυφωνίδης, Μαζιώτης 4-4, Σαπανίδης απόκρουση ο Κυφωνίδης, Μιχαλάκης 4-5.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Καρατέρπος, Τζουβάρας, Παπαδόπουλος (Κοζάνης).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Κερλίδης): Κηπουρός, Κασαπίδης, Λεπίδης, Σαραγιώτης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος (92’ Αλμπάνης), Μπάλιος (73’ Μενιγκάλι), Στεφανίδης, Υψηλός, Κουντουράς (65΄Σαπανίδης), Προβατίδης.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Κυφωνίδης, Παυλακάκης (46’ Μαζιώτης), Μαρκάκης, Παυλίδης, Κωνσταντινίδης, Τσάκωνας (46’ Βαλαβανόπουλος), Μιχαλάκης, Λάσπατζης, Παναγιωτόπουλος, Αποστολίδης (65’ Καστανίδης), Καζαντζίδης.

Κύπελλο Γ` Εθνικής: Τα αποτελέσματα της Α` φάσης

Γήπεδο ΑΟΞ:  Ορφέας Ξάνθης– ΑΕ Ποντίων  3-2

Γήπεδο Ν. Μηχανιώνας:  ΑΟ Καρδίας – Αλμωπός Αριδαίας  0-0  κ.α και 0-2

Δημοτικό Πτολεμαΐδας:  Μακεδονικός Φούφα – Λαγκαδάς  0-1

Γήπεδο Απόλλων Καλαμαριάς:  Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Δράμας 0-0 κ. α και 1-0 παράταση

Γήπεδο Καμπανιακού:  Καμπανιακός – Νέστος Χρυσούπολης  3-3 κ. α, παράταση  και 4-5 στα πέναλτι

Γήπεδο ΕΠΣ Θράκης Ρ/Σ:  Δόξα Προσκυνητών – Εορδαϊκός  2-1

Δημοτικό Νάουσας:  Νάουσα – Απόλλων Παραλιμνίου   2-1