Αρχική Σελίδα / Για τον Άνδρα / ΝΕΣΤΟΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ: 3-2 με ανατροπή! (Αποτελέσματα – Βαθμολογία Ομίλου)
ΝΕΣΤΟΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ: 3-2 με ανατροπή! (Αποτελέσματα – Βαθμολογία Ομίλου)

1 Αστέρι2 Αστέρια3 Αστέρια4 Αστέρια5 Αστέρια (Χωρίς αξιολογήσεις)
Παρακαλώ περιμένετε ...

Το α΄ ημίχρονο του παιχνιδιού μεταξύ των ομάδων του Νέστου Χρυσούπολης και του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος, ήταν το καλύτερο χρονικό διάστημα του τοπικού ντέρμπι που διεξήχθη, μπροστά σε αρκετούς φιλάθλους των δύο ομάδων, εχτές απόγευμα στο δημοτικό γήπεδο της Χρυσούπολης.

nestos

Στο πρώτο 45λεπτο, συγκεκριμένα, σημειώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τέρματα. Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος προηγήθηκε με τον Καρλόπουλο, αλλά ένα “ξέσπασμα” μερικών λεπτών των γηπεδούχων έφερε την ολική ανατροπή. Ο Ζγκούρι ισοφάρισε 1-1, ο Σεφερίδης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Νέστου και ο Κούτεφ έκανε το 3-1. Στο β΄ ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε. Ο Μπαρέτας, όμως, με ωραία ατομική προσπάθεια μείωσε 3-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.